Stručné vysvětlivky k látkám:

Bavlněný úplet – velmi příjemný materiál, obsahuje kromě bavlny také určité procento elastanu, aby látka zůstala pružná. Velmi často nakupuji úplet s 95% bavlny a 5% elastanu. Praní max. na 40 stupňů, sušit na nízké teploty, žehlit na nízké teploty.

Biobavlna - vlákna používaná pro výrobu certifikovaných látek musí obsahovat minimálně 95 % organicky pěstované bavlny. Taková bavlna je na dotek jemnější, trvanlivější, odolnější a prodyšnější. Důležitá vlastnost biobavlny je, že nezpůsobuje žádné alergické reakce.Složení: 100% bavlna.Praní 30 stupňů, šetrný program, sušit a žehlit jen na nízké teploty.

Vizkózový úplet  – surovinou pro výrobu vizkózy je celuloza ze dřeva jehličnatých stomů, je to tedy nejpřírodnější ze všech chemicky vyráběných vláken.  Může mít matný i lesklý vzhled, má vyšší savost než bavlna a proto se může snadno obarvit.  Je tedy potřeba prát pouze s oděvy podobných barev. Složení: většina úpletů, které používám při šití, má 95% vizkózy a 5% elastanu. Praní 30 stupňů, šetrný program, nesušit v sušičce.

Minky - Extra příjemný a hebký materiál, který používám zejména na  různé zimní doplňky - nákrčníky, čepice či zavinovačky. Minky lehce pruží. Složení: 100% polyester. Praní 30 stupňů, šetrný program, nesušit v sušičce, nežehlit!

Softshell – může být zateplený – ten používám nyní častěji – nebo nezateplený, tzv. letní softshell. Odolný proti vodě a větru, ideální na výrobu dětských bundiček či kalhot a také na sportovní oblečení. Složení: 100% polyester. Praní 30 stupňů, šetrný program nebo program sport, nesušit v sušičce. Může se žehlit na nejnižší stupeň, ale skoro nikdy to není potřeba. Já osobně nežehlím.

Mušelín /gázovina: vzdušná, prodyšná, lehká látka, která je příjemná na tělo. Přitom je dostatečně pevná, odolná a snadná na údržbu. Je ideální pro miminka, používá se také na plenky.  Z dvojité gázoviny lze šít jak na děti, tak na dospělé, není totiž průhledná.  Složení: 100% bavlna. Praní 30 stupňů, šetrný program, nesušit v sušičce.